VB LEASING wraca na rynek w miejsce IDEA LEASING S.A.

Czy ktoś jeszcze pamięta jak wyglądała oferta VB Leasing ? lub firmę o takiej nazwie. Swego czasu był to niewątpliwie lider w finansowaniu np. środków transportu, czy maszyn i urządzeń. Firma o bardzo znaczącej pozycji na rynku Polskiego leasingu. Sytuacja zmieniła się 9 września 2014 r. kiedy to 100% akcji VB leasing Polska S.A. została kupiona przez Idea leasing SA. W taki sposób obydwie firmy połączyły się w dniu 26 lutego 2015 r. Od tego dnia VB LEASING przestało istnieć na Polskim rynku.

Oferta VB Leasing, dostępna dla Polskich przedsiębiorców.

Historia lubi się powtarzać. W dniu 6 lutego 2023 r. Idea Leasing zmieniła nazwę na VB leasing SA. Uwaga VB LEASING nie kupiło IDEA LEASING to tylko zmiana nazwy. Od dzisiaj pełną ofertę Idea leasing będziecie mogli znaleźć pod adresem vbleasing.pl 

Czemu ma służyć ten zabieg? Według nas jest to zabieg głównie wizerunkowe. Oferta Idea leasing nie uległa zmianie natomiast uległa zmianie Nazwa i domena strony internetowej. Ci sami ludzie w centrali i sprzedaży, ten sam Zarząd tylko nazwa VB leasing, która wielu pewnie z przyczyn sentymentalnych będzie kojarzyć się dobrze.

Oferta Idea leasing byłam mocno zakorzeniona w transporcie lądowym, finansowaniu maszyn i urządzeń podobnie jak oferta starej firmy VB leasing. W Idea leasing do dzisiaj pracują ludzie którzy swoje początki mieli właśnie VB leasing.

Obecnie oferta VB leasing to: 

  • leasing samochodów Osobowych 
  • leasing transportu ciężkiego 
  • Leasing kamperów
  • leasing jachtów
  • leasing maszyn budowlanych 
  • leasing maszyn rolniczych 
  • Pozostały sprzęt maszyny i urządzenia

To co wyróżniało do tej pory Idea leasing czyli szybki proces, uproszczone procedury, oraz dostępność oferty dla firm zarówno młodych jaki tych z historią na rynku – teraz dostępna jest w VB leasing.

Dobra opinia na rynku finansów ma znacznie.

Tutaj warto zwrócić uwagę na fakt, jak ważna jest opinia na rynku finansów. Firma o ugruntowanej pozycji na rynku, Idea leasing podjęła decyzję o zmianie nazwy na VB leasing. Czy jest to bezpośrednio związane z negatywnym wizerunkiem banku Getin, który jak wiemy przestał istnieć! (Obecnie to VELOBANK) Trudno powiedzieć natomiast myślę, że nowe otwarcie starej firmy pod nową – starą nazwą może być ciekawostką dla rynku.

Czy jednak można powiedzieć że idea VB leasing zaczyna z czystą kartą przygodę na rynku leasingu? Zdecydowanie nie! Przecież to dalej ta sama dobrze znana Idea leasing, a właściwie VB leasing.

Istotnym elementem jest to że poprzedni właściciel VOLKSBANK AG nie ma nic wspólnego z obecną nazwą VB leasing. Jeżeli chcecie sprawdzić jak dobra jest oferta VB leasing po zmianie nazwy sprawdźcie na stronie Porównywarka leasingowa.pl  ,a jeżeli zastanawiacie się jak dobrze wybrać ofertę sprawdź nasz wcześniejszy wpis „10 wskazówek jak dobrze wybrać leasing?”

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Specjalizacja FINATU.pl

Leasing

dla firm

Faktoring

dla firm

Pożyczki

dla firm

Ubezpieczenia

dla każdego

Wybierz Kalkulator

Każdego dnia porównujemy kilkaset ofert dla naszych klientów. Skorzystaj z konsultacji z ekspertami  FINATU całkowicie bezpłatnie.