Zamów kontakt doradcy.

Jak działa faktoring ?

Jakie są koszty usług faktoringowych ?

Faktoring to usługa finansowa, która polega na przeniesieniu wierzytelności z tytułu sprzedaży produktów lub usług na rzecz faktora, czyli specjalistycznej firmy finansowej. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą szybko i bezpiecznie uzyskać gotówkę, która może być przeznaczona na bieżące potrzeby finansowe firmy, takie jak np. pokrycie kosztów produkcji, zakup surowców lub płatności dla dostawców. Faktoring zapewnia również pełną obsługę procesu windykacji wierzytelności, co pozwala przedsiębiorcom skupić się na rozwoju ich działalności, zamiast zajmować się odzyskiwaniem należności. Warto rozważyć skorzystanie z tej usługi, jeśli chcesz zapewnić stabilność finansową swojej firmy i rozwijać ją w dynamicznym tempie.

 

KONIEC Z DŁUGIMI TERMINAMI PŁATNOŚCI

Wystawiłeś fakturę z długim terminem płatności ?

Długie terminy płatności to zmora wielu firm. Usługa wykonana teraz zostanie opłacona za 30 -60 czy nawet 90 dni. W tym czasie ze środków własnych musisz finansować bieżącą działalność, często mając ograniczenia w planowaniu inwestycji spowodowane brakiem środków obrotowych w firmie. Kiedy dodatkowo kontrahent po drugiej stronie spóźni się z płatnością pomimo długiego terminu, lub co gorsza nie zapłaci FV – firma zaczyna mieć poważne problemy.

Wybierz najlepszą ofertę faktoringu

Sprawdź wszystkie dostępne oferty faktoringu i wybierz najlepszą opcję dla siebie.

 • Zespół analityków weryfikuje codziennie oferty zanim pojawi się na liście.
 • Indywidualne zapytania przygotowuje zespół Certyfikowanych Doradców Faktoringowych w czasie rzeczywistym w systemach faktoringowych.

Szybko i ONLINE

Dodaj faktury, które chcesz zapłacić za pomocą systemu online.

 • Udostępnimy ci system firmy faktoringowej, do którego wskanujesz fakturę, lub faktury do płatnosci. Mamy dane twojej firmy – dane kontrahenta i właściwie możemy podjąć decyzję o finansowaniu.
 • Faktury w przyszłości płacimy równie szybko – wskanuj fakturę, a my ją płacimy !

  Masz stały dostęp do gotówki – kiedy potrzebujesz !

ZARZĄDZAJ EFEKTYWNIE FINANSAMI W FIRMIE

Zazwyczaj środki z pierwszych faktur uruchamiamy w dniu podpisania umowy

 • Od złożenia wniosku do decyzji, zazwyczaj mijają 2 godziny. Środki za pierwsze faktury uruchamiamy w tym samym dniu lub następnym. 
 • Tak szybko, ponieważ nie badamy twojej kondycji finansowej, zobowiązań ZUS, US

Jakie są koszty usług faktoringowych ?

Koszt faktoringu uzależniony jest od rodzaju produktu jaki wybierzesz i firmy faktoringowej

 • W niektórych produktach płaci się stałą, miesięczną opłatę za przyznany limit faktoringowy.
 • W innych modelach można płacić dzienną prowizję od sfinansowanej faktury.
 • Przedsiębiorca może również trafić na ofertę, w której opłaca się stałą opłatę abonamentową, w ramach której nie ma dodatkowych opłat za finansowanie i opłaty administracyjne.

Od Ciebie zależy, na jaki rodzaj faktoringu się zdecyduje. W wyborze na pewno pomogą ci nasi Certyfikowani Doradcy. Analizując oferty zwróć uwagę na wszystkie koszty, zawarte w umowie faktoringowej:

 • odsetki od udzielonej zaliczki, pobierane w trakcie korzystania z niej, czyli od momentu wypłaty do czasu rozliczenia faktury.
 • marża faktora, wynosząca od 0,2% do 4% w skali miesiąca.


Z powodu częstego wydłużenia okresu płatności za fakturę, kontrahenci regulują swoje należności w ciągu 30, 60, a nawet 120 dni. Dlatego wiele firm faktoringowych decyduje się na model dziennego naliczania opłat za finansowanie faktury. Przedsiębiorca płaci wtedy wyłącznie za rzeczywisty czas korzystania z usług faktora. Warto zwrócić uwagę na tę kwestię, ponieważ wiele firm faktoringowych stosuje model rozliczeń w trybie miesięcznym. W sytuacji, gdy faktura zostanie opłacona np. po 40 dniach, przedsiębiorca zapłaci dwukrotnie więcej, ze względu na rozpoczęcie kolejnego miesiąca korzystania z usługi.

Co jeżeli kontrahent nie zapłaci za fakturę ?

Jeśli kontrahent nie ureguluje należności z faktur w wyznaczonym terminie, firma faktoringowa uruchamia w stosunku do niego procedurę odzyskania pieniędzy.

 • Pierwszy kontakt to przypomnienie o płatności telefoniczne, sms-owe, lub mail. Często ustalany jest nowy termin spłaty lub nawet podział płatności w ratach. Windykacja zawsze jest po stronie klienta i pomaga w odzyskaniu środków. Z przeprowadzonych badań wynika, że telefon z większej instytucji jaką jest faktor, bywa znacznie skuteczniejsze niż przy ściąganiu zobowiązań, niż małej lub nawet średniej firmy. Jest to kolejny argument, który podnosi atrakcyjność faktoringu. (brak konieczności prowadzenia windykacji i większa skuteczność tych działań prowadzonych w ramach umowy faktoringowej przez faktora)

 

W zależności od wybranego faktoringu przedsiębiorca może zostać wezwany przez faktora do zwrotu zaliczki za zapłaconą fakturę (nieudana windykacja), lub nie ponosi odpowiedzialności, a takie nieodzyskane zobowiązanie bierze na siebie faktor.

Warto zastanowić się czy lepszy w naszej sytuacji będzie: