Leasing maszyn budowlanych.

  • Finansujemy wszystkie rodzaje maszyn budowlanych.
  • Szybka procedura z minimalną ilością dokumentów.
  • Leasing dla firm od 6 m-ca działalności (w szybkiej procedurze)
  • Leasing w EURO i PLN
  • Leasing na stałej i zmiennej stopie procentowej
  • Ubezpieczenie w leasingu (możliwość rozłożenia w racie)
  • Czołowe firmy leasingowe specjalizujące się w branży budowlanej.
  • Dzisiaj składasz wniosek – dzisiaj otrzymasz decyzję !!!

Leasing operacyjny maszyn budowlanych.

Jest wiele definicji dotyczącej leasingu operacyjnego. Najprościej leasing operacyjny można wytłumaczyć jako usługę w ramach której Leasingodawca oddaje przedsiębiorcy (leasingobiorcy) w użytkowanie pojazd lub inny przedmiot za określoną miesięczną opłatę. 

Formalnie właścicielem przedmiotu leasingu jest firma leasingowa, to na niej spoczywa amortyzacja przedmiotu, jednak leasingobiorca korzysta z przedmiotu jakby był jego właścicielem. To na nim spoczywa obowiązek dokonywania przeglądów, serwisów, dbanie o ubezpieczenie pojazdu i inne.

Specyfika tej umowy pozwala przedsiębiorcy na korzystanie z licznych korzyści podatkowych jakie daje leasing. W koszty uzyskania przychodu można wrzucić nawet 100% opłaty wstępnej i wszystkich rat leasingu. Wszystkie koszty eksploatacyjne związane z użytkowaniem samochodu również stanowią podstawę obniżenia podatku do zapłaty.

Częstym pytaniem przedsiębiorców jest „ czy muszę wykupić przedmiot po zakończeniu umowy leasingu ?”
Sama umowa wskazuje na możliwość, a nie obowiązek wykupienia samochodu, więc teoretycznie leasingobiorca może samochód zostawić, ale jest to opłacalne wyłącznie w sytuacji w której ustawimy wykup samochodu na bardzo wysokim poziomie np. 55% po 24 m-cach lub 40% po 35 m-cach. Taki zabieg daje nam niskie miesięczne raty, których realna wysokość zbliża nas do faktycznych kosztów eksploatacji samochodu.

Najtańszy leasing – najniższa suma opłat jest możliwa do uzyskania w momencie kiedy na początku umowy wpłacimy jak najwięcej, maksymalnie jest to 45% jednorazowo i maksymalnie 60% w ciągu roku, a okres umowy będzie najkrótszy, czyli 24 m-ce (wykup min. 16%) lub np. 35 m-cy (wykup minimalny 1%)

Doradcy finansowi FINATU, przygotowując ofertę chętnie przeprowadzą cię przez najbardziej kręte zagadnienia leasingu i pomogą dobrać najlepszą ofertę dla twoich potrzeb.

Pożyczka leasingowa - zalety dla firmy budowlanej.

Kiedy twoja firma ma potrzebę odliczenia jednorazowo VAT od zakupu, idealnym rozwiązaniem jest pożyczka leasingowa. Faktura zakupu jest wystawiona na twoją firmę. Kosztem w takim przypadku jest amortyzacja, oraz wszystkie koszty odsetkowe pożyczki leasingowej.

Pożyczkę leasingową możesz spłacić w każdym momencie nawet 6 m-cy od odbioru przedmiotu leasingu. Klienci FINATU coraz częściej pytają o tą formę finansowania. Jeżeli potrzebujesz ofertę skontaktuj się z nami a nasz doradca objaśni ci wszystkie zalety i dokona porównania z leasingiem operacyjnym.

Jaki leasing na 35 czy 36 m-cy ?

Pytanie z pozoru błahe jest niezmiernie ważne w kontekście analizowani ofert, oraz samego zakończenia umowy leasingu.

Często doradcy leasingowi przygotowując umowę na 3 lub 4 lata wysyłają ofertę na 35 lub 47 m-cy innym razem na 36 i 48. Klient porównując wysokość raty może odnieść wrażenie że oferta z jednym miesiącem więcej jest tańsza, a tak naprawdę jest to jedna rata więcej !!! Dodatkowo przy zakończeniu umowy przy okresie 48 zamiast 47 narażamy się na konieczność wykupienia ubezpieczenia na kolejny rok z góry (u leasingodawcy) z koniecznością opłacenia go z góry za cały rok. Jest to spowodowane wejściem umowy w kolejny pełny rok użytkowania i koniecznością zawarcia ubezpieczenia. Umowa o miesiąc krótsza to – jedna rata mniej – często trochę niższa suma opłat – i brak ryzyka że leasingodawca zmusi nas do zawarcia ubezpieczenia na kolejny rok. Zatem wybierając ofertę wybieraj 35, 47, 59 m-cy !!! + wykupu.

Ubezpieczenie komunikacyjne w Leasingu na co uważać ?

Jakie ubezpieczenie wybrać w leasingu, aby było najkorzystniejsze ? Po pierwsze warto zastanowić się nad wybraniem ubezpieczenia w pakiecie poza ofertą leasingodawcy. Bardzo często oferta w pierwszym roku, przedstawiona przez firmę leasingową jest atrakcyjna i klienci wybierają tą opcję. Po roku jednak leasingodawca wysyła nam polisę ze znacznie gorszymi warunkami, których z nami nie negocjuje. Pomimo że do końca ubezpieczenia zostaje 30 dni i mamy czas na wybór oferty – leasing decyduje za nas i wystawia polisę którą musimy opłacić.

Korzystając z zewnętrznej oferty mamy kontrolę nad składką przez cały okres leasingu. Możemy ją negocjować! Należy jednak zwrócić uwagę na opłatę dodatkową za obce ubezpieczenie którą jest w każdej firmie leasingowej – pomimo iż wynosi ona średnio 300 zł, opłaca się skorzystać z ubezpieczenia zewnętrznego, bo zwyczajnie różnica w składce OC/AC leasing a broker zewnętrzny może być znacznie niższa niż wspomniane 300 zł.

Leasing bez BIK na maszyny budowlane.

w FINATU mamy ofertę leasingu bez sprawdzania BIK klienta. Wiemy jak niewiele trzeba aby sytuacja w BIKu stała się na tyle zła, że większość firm odmawia finansowania. Kiedy planujesz zakup samochodu, mając świadomość negatywnego BIKu powiedź o tym doradcy FINATU, a specjalista dobierze ofertę z uwzględnieniem tej informacji. 

Oferta na leasing bez BIK:
– od 15% wpłaty własnej (bez dokumentów finansowych) 
– od 5% wpłaty własnej ( z dokumentami finansowymi)