Leasing transportu ciężkiego.

  • Finansujemy ciągniki siodłowe, naczepy, samochody specjalne.
  • Uproszczona procedura bez dokumentów finansowych do 400 tyś
  • Leasing dla firm od 6 m-ca działalności (w szybkiej procedurze)
  • Leasing na stałej i zmiennej stopie procentowej
  • Leasing w EURO i PLN
  • Ubezpieczenie w leasingu (możliwość rozłożenia w racie)
  • Oferta ubezpieczenie wieloletniego
  • Czołowe firmy leasingowe specjalizujące się w transporcie
  • Dzisiaj składasz wniosek – dzisiaj otrzymasz decyzję !!!

Leasing operacyjny ciągnik siodłowy i naczepa.

Jest wiele definicji dotyczącej leasingu operacyjnego. Najprościej leasing operacyjny można wytłumaczyć jako usługę w ramach której Leasingodawca oddaje przedsiębiorcy (leasingobiorcy) w użytkowanie pojazd lub inny przedmiot za określoną miesięczną opłatę. 

Formalnie właścicielem przedmiotu leasingu jest firma leasingowa, to na niej spoczywa amortyzacja przedmiotu, jednak leasingobiorca korzysta z przedmiotu jakby był jego właścicielem. To na nim spoczywa obowiązek dokonywania przeglądów, serwisów, dbanie o ubezpieczenie pojazdu i inne.

Specyfika tej umowy pozwala przedsiębiorcy na korzystanie z licznych korzyści podatkowych jakie daje leasing. W koszty uzyskania przychodu można wrzucić nawet 100% opłaty wstępnej i wszystkich rat leasingu. Wszystkie koszty eksploatacyjne związane z użytkowaniem samochodu również stanowią podstawę obniżenia podatku do zapłaty.

Częstym pytaniem przedsiębiorców jest „ czy muszę wykupić przedmiot po zakończeniu umowy leasingu ?”
Sama umowa wskazuje na możliwość, a nie obowiązek wykupienia samochodu, więc teoretycznie leasingobiorca może samochód zostawić, ale jest to opłacalne wyłącznie w sytuacji w której ustawimy wykup samochodu na bardzo wysokim poziomie np. 55% po 24 m-cach lub 40% po 35 m-cach. Taki zabieg daje nam niskie miesięczne raty, których realna wysokość zbliża nas do faktycznych kosztów eksploatacji samochodu.

Najtańszy leasing – najniższa suma opłat jest możliwa do uzyskania w momencie kiedy na początku umowy wpłacimy jak najwięcej, maksymalnie jest to 45% jednorazowo i maksymalnie 60% w ciągu roku, a okres umowy będzie najkrótszy, czyli 24 m-ce (wykup min. 16%) lub np. 35 m-cy (wykup minimalny 1%)

Doradcy finansowi FINATU, przygotowując ofertę chętnie przeprowadzą cię przez najbardziej kręte zagadnienia leasingu i pomogą dobrać najlepszą ofertę dla twoich potrzeb.

Pożyczka leasingowa - zalety dla firmy transportowej.

Kiedy twoja firma ma potrzebę odliczenia jednorazowo VAT od zakupu, idealnym rozwiązaniem jest pożyczka leasingowa. Faktura zakupu jest wystawiona na twoją firmę, to ty rejestrujesz samochód lub naczepę w miejscu rejestracji swojej firmy. Kosztem w taki przypadku jest amortyzacja, oraz wszystkie koszty odsetkowe pożyczki leasingowej.

Pożyczkę leasingową możesz spłacić w każdym momencie nawet 6 m-cy od odbioru przedmiotu leasingu. Klienci FINATU coraz częściej pytają o tą formę finansowania. Jeżeli potrzebujesz ofertę skontaktuj się z nami a nasz doradca objaśni ci wszystkie zalety i dokona porównania z leasingiem operacyjnym.

Jaki leasing na 35 czy 36 m-cy ?

Pytanie z pozoru błahe jest niezmiernie ważne w kontekście analizowani ofert, oraz samego zakończenia umowy leasingu.

Często doradcy leasingowi przygotowując umowę na 3 lub 4 lata wysyłają ofertę na 35 lub 47 m-cy innym razem na 36 i 48. Klient porównując wysokość raty może odnieść wrażenie że oferta z jednym miesiącem więcej jest tańsza, a tak naprawdę jest to jedna rata więcej !!! Dodatkowo przy zakończeniu umowy przy okresie 48 zamiast 47 narażamy się na konieczność wykupienia ubezpieczenia na kolejny rok z góry (u leasingodawcy) z koniecznością opłacenia go z góry za cały rok. Jest to spowodowane wejściem umowy w kolejny pełny rok użytkowania i koniecznością zawarcia ubezpieczenia. Umowa o miesiąc krótsza to – jedna rata mniej – często trochę niższa suma opłat – i brak ryzyka że leasingodawca zmusi nas do zawarcia ubezpieczenia na kolejny rok. Zatem wybierając ofertę wybieraj 35, 47, 59 m-cy !!! + wykupu.

Ubezpieczenie komunikacyjne w Leasingu na co uważać ?

Jakie ubezpieczenie wybrać w leasingu, aby było najkorzystniejsze ? Po pierwsze warto zastanowić się nad wybraniem ubezpieczenia w pakiecie poza ofertą leasingodawcy. Bardzo często oferta w pierwszym roku, przedstawiona przez firmę leasingową jest atrakcyjna i klienci wybierają tą opcję. Po roku jednak leasingodawca wysyła nam polisę ze znacznie gorszymi warunkami, których z nami nie negocjuje. Pomimo że do końca ubezpieczenia zostaje 30 dni i mamy czas na wybór oferty – leasing decyduje za nas i wystawia polisę którą musimy opłacić.

Korzystając z zewnętrznej oferty mamy kontrolę nad składką przez cały okres leasingu. Możemy ją negocjować! Należy jednak zwrócić uwagę na opłatę dodatkową za obce ubezpieczenie którą jest w każdej firmie leasingowej – pomimo iż wynosi ona średnio 300 zł, opłaca się skorzystać z ubezpieczenia zewnętrznego, bo zwyczajnie różnica w składce OC/AC leasing a broker zewnętrzny może być znacznie niższa niż wspomniane 300 zł.

Leasing bez BIK na ciągnik siodłowy i naczepę

w FINATU mamy ofertę leasingu bez sprawdzania BIK klienta. Wiemy jak niewiele trzeba aby sytuacja w BIKu stała się na tyle zła, że większość firm odmawia finansowania. Kiedy planujesz zakup samochodu, mając świadomość negatywnego BIKu powiedź o tym doradcy FINATU, a specjalista dobierze ofertę z uwzględnieniem tej informacji. 

Oferta na leasing bez BIK:
– od 15% wpłaty własnej (bez dokumentów finansowych) 
– od 5% wpłaty własnej ( z dokumentami finansowymi)