Leasing odkupi od ciebie auto, czyli leasing z tarczą.

Leasing z Tarczą jest nowym produktem leasingowym, który oferuje niskie raty dzięki wysokiemu wykupowi (maksymalnie 50%), brak obowiązku wykupu auta oraz możliwość zwrotu pojazdu i rezygnacji z umowy w dowolnym momencie bez konsekwencji finansowych. Wysoki wykup pozwala na obniżenie raty oraz daje klientowi czas na podjęcie decyzji dotyczącej wykupu auta. Zwrot pojazdu w Leasingu z Tarczą jest możliwy w każdej chwili, bez podania przyczyny i ponoszenia kosztów dodatkowych, pod warunkiem, że auto nie jest zniszczone.

Nazywam się Andrzej Baczyński i jestem specjalistą ds. komunikacji w grupie Finatu zapraszamy do rozmowy z Piotrem Stebel – Dyrektorem Sprzedaży w FINATU.pl odpowiedzialnym za pion leasingu i zarządzanie platformą PorownywarkaLeasingowa.pl

Piotr, mógłbyś opowiedzieć nam o nowo wdrożonym produkcie, jakim jest Leasing z Tarczą?

Piotr Stebel: Leasing z Tarczą to innowacyjny produkt, który opiera się na trzech założeniach: niskiej racie dzięki wysokiemu wykupowi (maksymalnie 50 proc.), braku obowiązku wykupu aut oraz możliwości zwrotu pojazdu i rezygnacji z umowy w dowolnym momencie bez konsekwencji finansowych.

Jak wysoki wykup wpływa na ratę leasingową?

Piotr Stebel: Wysoki wykup realnie obniża ratę. Symulacje na naszej platformie PorownywarkaLeasingowa.pl pokazują to czarno na białym. Dla przykładowego auta i umowy na 3 lata policzono, że przy wykupie 1 proc. rata wynosi 5232 zł netto, kiedy dla wykupu 50 proc. to tylko 3236 zł netto.

Jakie jeszcze korzyści płyną z Leasingu z Tarczą?

Piotr Stebel: Wysoki wykup w Leasingu z Tarczą ma więcej zalet niż tylko niską ratę. Klient nie spłaca kapitału tak jak w tradycyjnym leasingu – a pomimo wysokiego salda w trakcie trwania umowy może ją zakończyć niemal w każdej chwili.

Czy w Leasingu z Tarczą istnieje możliwość rozwiązania umowy przed terminem?

Piotr Stebel: Tak, w Leasingu z Tarczą można rozwiązać kontrakt w każdej chwili, bez podania przyczyny i ponoszenia kosztów dodatkowych. Warunek jest jeden – auto nie jest zniszczone. Firma leasingowa przedstawia warunki odkupu i często klient otrzymuje przy takiej transakcji dodatkową gotówkę.
W przypadku tradycyjnego leasingu, rozwiązanie umowy przed terminem wiąże się z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi i zwykle możliwe jest dopiero po dwóch latach trwania kontraktu.

Dziękuję, Piotrze. Czy możesz w jakiś sposób podsumować ten produktu i zebrać największe korzyści jakie płyną z tego innowacyjnego podejścia do leasingu ?

Piotr Stebel: Oczywiście. Leasing z Tarczą daje klientom przede wszystkim niską ratę dzięki wysokiemu wykupowi, który może sięgać nawet 50%. To oznacza, że klient będzie mógł sobie pozwolić na wyższy model samochodu, niż byłby w stanie kupić w zwykłym leasingu.

Kolejną ważną korzyścią jest brak obowiązku wykupu auta. Klient nie jest zmuszony do podjęcia decyzji o wykupie na etapie podpisywania umowy, co pozwala mu na dokładne przemyślenie swojej decyzji i nie ponoszenie ryzyka finansowego.

Na koniec, Leasing z Tarczą daje możliwość zwrotu pojazdu i rezygnacji z umowy w dowolnym momencie bez konsekwencji finansowych. W przypadku tradycyjnego leasingu, rozwiązanie umowy przed terminem wiąże się z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi i zwykle możliwe jest dopiero po dwóch latach trwania kontraktu. W Leasingu z Tarczą, klient może rozwiązać kontrakt w każdej chwili, bez podania przyczyny i ponoszenia kosztów dodatkowych.

Dziękuję Ci za tak szczegółowe i przejrzyste wyjaśnienie, Piotrze. Czy masz jeszcze jakieś dodatkowe uwagi lub wskazówki dla osób rozważających Leasing z Tarczą?

Piotr Stebel: Tak, chciałbym jeszcze dodać, że Leasing z Tarczą jest szczególnie korzystny dla osób, które nie chcą się wiązać na długi okres czasu z jednym samochodem, lub dla firm, które chcą mieć elastyczną możliwość zwrotu samochodu w każdym momencie, bez potrzeby szukania cesji leasingu czy innych opcji.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Specjalizacja FINATU.pl

Leasing

dla firm

Faktoring

dla firm

Pożyczki

dla firm

Ubezpieczenia

dla każdego

Wybierz Kalkulator

Każdego dnia porównujemy kilkaset ofert dla naszych klientów. Skorzystaj z konsultacji z ekspertami  FINATU całkowicie bezpłatnie.