Ubezpieczenie które lepsze? w leasingu czy u agenta.

Zastanawiasz się które ubezpieczenie jest lepsze ? te w leasingu czy kupowane bezpośrednio u agenta ?Biorąc leasing, musisz pamiętać że właścicielem takiego pojazdu jest firma leasingowa, a nie ty. To leasing dyktuje warunki na jakich możesz, a właściwie musisz zawrzeć ubezpieczenie komunikacyjne. Czy zatem jesteś zobligowany, aby zakupić polisę ubezpieczeniową za pośrednictwem firmy leasingowej ?

Gdzie kupić polisę ubezpieczenia AC/OC dla samochodu w leasingu – u leasingodawcy czy u zewnętrznego agenta ?

Firma leasingowa stawia warunki zawarcia polisy, której składka może się znacznie różnić w firmie leasingowej i u zewnętrznego agenta. Na wysokość składki ubezpieczeniowej wpływ ma wiele czynników. Kiedy chcesz zawrzeć ubezpieczenie poza ofertą firmy leasingowej, powinieneś wiedzieć jakie czynniki mają wpływ na wysokość składki:
– zniżki indywidualne użytkownika pojazdu (w tym przypadku leasingobiorcy)
– marka pojazdu

– kod pocztowy rejestracji twojej firmy (nie leasingu)
– wiek głównego użytkownika pojazdu (często poniżej 25 roku życia składki są droższe)

Jeżeli posiadasz sporo zniżek indywidualnych, koniecznie powinieneś poszukać na rynku indywidualnej propozycji ubezpieczenia z uwzględnieniem że ubezpieczonym jest leasing, a ubezpieczającym twoja firma. Dobry agent ubezpieczeniowy zna wymagania jakie stawia firma leasingowa, przy akceptacji zewnętrznych polis i przedstawi ci właśnie taką ofertę. Może się okazać, że propozycja będzie znacznie bardziej korzystna niż to co oferuje leasingu.

Kiedy oferta ubezpieczenia bezpośrednio z leasingu to najlepsze wyjście ?

Kiedy jesteś jednoosobową firmą, lub większym przedsiębiorcą bez oferty flotowej i jesteś klientem szkodowym w firmach ubezpieczeniowych (brak zniżek) prawdopodobnie oferta ubezpieczenia w leasingu będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Taka sama sytuacja będzie miała miejsce kiedy masz mniej niż 25 lat.

Firmy leasingowe korzystają z tzw. Stawek korporacyjnych uwzględniających uśrednione ryzyko wyrażone w średniej składce ubezpiezeniowej. Czyli twoje indywidualne zniżki, nie obniżą ubezpieczenia, ale ich brak nie wpłynie na wzrost składki. Tak samo wiek poniżej 25 lat nie wpłynie na zwyżkę polisy w leasingu.

Opłata za obce ubezpieczenie w leasingu.

Praktycznie wszystkie firmy leasingowe, wprowadziły opłaty za obce ubezpieczenie. Jest to swego rodzaju kara za wybranie przez leasingobiorcę ubezpieczenia u zewnętrznego agenta. Opłata za obce ubezpieczenie ma zniechęcić do zawierania polis OC/AC  poza leasingiem. Okazuje się jednak często, że pomimo opłaty która sięga średnio 300-400 zł oferta ubezpieczenia poza pakietem firmy leasingowej, jest tańsza nawet przy uwzględnieniu tej opłaty.

WAŻNE kupując ubezpieczenie na własną rękę, u zewnętrznego agenta mamy możliwość negocjowania stawek, co roku !!! nie jesteśmy zaskakiwani, często już polisą – bez wcześniejszej oferty – ze znacznie zawyżoną składką od aktualnie obowiązujących ofert na rynku.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Specjalizacja FINATU.pl

Leasing

dla firm

Faktoring

dla firm

Pożyczki

dla firm

Ubezpieczenia

dla każdego

Wybierz Kalkulator

Każdego dnia porównujemy kilkaset ofert dla naszych klientów. Skorzystaj z konsultacji z ekspertami  FINATU całkowicie bezpłatnie.